Tisknout stránku

Vánoční regata

   je "sranda-závod" slapských jachtařů, který se každoročně koná poslední červencovou sobotu  v přístavu "u Kozla" na Nové Živohošti (Pozvánka). V tento den, kdy je marína pro veřejnost uzavřena, zavládne v přístavu duch Vánoc. Nechybí vánoční stromeček, tradiční kapr s bramborovým salátem a hlavně koledy. To vše jen proto, aby mohli jachtaři oslavit "své Vánoce" pospolu, které jim zima na konci roku nedovolí.
   Trasa je dlouhá přibližně 7 ř. km a vlastní závod začíná kolem poledne. Nejprve se jede k živohošťskému mostu (viz obrázek). Za mostem se všichni otočí (větší lodě se mohou otáčet těsně před ním) a vrací se zpět k bojce, která je před 104. kilometrovníkem. Po obleplutí bojky následuje návrat do přístavu. Někdy je ale směr kvůli větru obráceně.
   Večer je vyhlášení výsledků a předání cen vítězům, kteří dostanou, jak jinak, vánočku a láhev sektu. První navíc získá putovní pohár. To vše je však jen formalita, protože "Vánočka" je závod pro legraci a opravdových vítězů nemá. Hlavním cílem je totiž zúčastnit se a dobře se pobavit se starými i novými kamarády. Proto o žertíky typu kbelík či ešus na kýlu, není nouze.

  Reportáž Petra Zajíčka ze 6. ročníku na www.lode.cz

  Výsledky 2. ročníku (1996)
  Výsledky 4. ročníku (1998)
  Výsledky 5. ročníku (1999)
  Výsledky 6. ročníku (2000)
  Výsledky 7. ročníku (2001)  

   

  Několik fotografií ze 4. ročníku (1998) :


Vánočka '98 - Přístav

Vánočka '98 - Přístav
 

Vánočka '98 - Přístav

Vánočka '98 - Lodě v zatáčce po vyplutí
 

Vánočka '98 - Lodě při návratu od mostu

Vánočka '98 - Vánoční stromeček

 

NAVRCHOLU.cz