www.Slapy.cz


Vánoční regata

 
   Vánoční regata je "sranda-závod" slapských jachtařů, který se každoročně koná poslední červencovou sobotu  v přístavu "u Kozla" na Nové Živohošti (Pozvánka). V tento den, kdy je marína pro veřejnost uzavřena, zavládne v přístavu duch Vánoc. Nechybí vánoční stromeček, tradiční kapr s bramborovým salátem a hlavně koledy. To vše jen proto, aby mohli jachtaři oslavit "své Vánoce" pospolu, které jim zima na konci roku nedovolí.
   Trasa je dlouhá přibližně 7 ř. km a vlastní závod začíná kolem poledne. Nejprve se jede k živohošťskému mostu (viz obrázek). Za mostem se všichni otočí (větší lodě se mohou otáčet těsně před ním) a vrací se zpět k bojce, která je před 104. kilometrovníkem. Po obleplutí bojky následuje návrat do přístavu. Někdy je ale směr kvůli větru obráceně.
   Večer je vyhlášení výsledků a předání cen vítězům, kteří dostanou, jak jinak, vánočku a láhev sektu. První navíc získá putovní pohár. To vše je však jen formalita, protože "Vánočka" je závod pro legraci a opravdových vítězů nemá. Hlavním cílem je totiž zúčastnit se a dobře se pobavit se starými i novými kamarády. Proto o žertíky typu kbelík či ešus na kýlu, není nouze.

 

  Několik fotografií ze 4. ročníku (1998) :


Vánočka '98 - Přístav

Vánočka '98 - Přístav
 

Vánočka '98 - Přístav

Vánočka '98 - Lodě v zatáčce po vyplutí
 

Vánočka '98 - Lodě při návratu od mostu

Vánočka '98 - Vánoční stromeček